Záchranářský tábor našel zázemí v Lípě

DDM ASTRA

DDM Astra Záchranářský tábor

Během letošních prázdnin opět do Lípy zavítali mladí táborníci s Domova dětí a mládeže Astra ve Zlíně, který se zaměřuje na příměstské tábory, ale vrací se pomalu i k pobytovým, či částečně přespávacím táborům.

Děti z tábora Záchranář přijeli ve dvou turnusech a to v půlce července a v prvním týdnu v srpnu. Seznámili se s krásnou sokolovnou a jejím okolím. V odpoledních hodinách nás navštívila paní Hana Váňová, která mladým záchranářům přiblížila život s diabetem. Její výklad byl natolik poutavý, že děti díky tomu měly nespočet dotazů, že i večeře a hlad šel stranou, jen aby se mohly dozvědět více.

Letos se mladým záchranářům naskytla možnost přespat v hasičské stanici dobrovolných hasičů. Hasičárna a její klubovna byla perfektním zázemím na nabrání sil na další den. Děti si užily večer u ping pongu, u společenských her, zkoumání předmětů pod mikroskopem, ale také pro otrlejší jedince byla možnost shlédnout video, jak probíhá operace.

Po setmění se táborníci vydali na noční bojovku, která proběhla u staré myslivecké chaty. Ta celé akci dodávala tu správnou atmosféru.

Pátek – poslední den tábora byl věnovaný jako vždy táborové hře. Záchranáři si zde vyzkoušeli všechny dovednosti, které se během týdne na táboře učili. Vyzkoušeli si ošetřování zraněných, ověřili si své znalosti v topografických značkách, kondici u stanoviště železný hasič a překážkové dráhy a střelbu na terč ze vzduchovky. Během celé hry nejeden tým ukazoval týmovou spolupráci a fair play hru.

Na závěr proběhlo vyhlášení celotáborové hry a ukončili jsme vše výborným obědem a dezertem a pospíchali na vlak zpátky do Zlína.

Rádi bychom ze srdce poděkovali všem, kteří se na táboře podíleli, všem lektorkám a jejich rodinám, které nám pomáhaly s organizací závěrečné hry. Velké poděkování patří také obci Lípa a dobrovolnému hasičskému sboru Lípa za možnost přespání v hasičské stanici a hasičům, kteří nás provedli garáží a představili práci dobrovolných hasičů. V neposlední řadě bychom také chtěli moc poděkovat paní Haně Váňové za ochotu strávit dva podvečery s bandou mladých táborníků a také restauraci Rybářská bašta za vstřícnost a výbornou večeři i páteční oběd.

DĚKUJEME!

Za tým lektorů a pedagogů DDM Astra

Helena Doleželová

všechny fotky zde fotogalerie-1/udalosti-2020/tabor-mladych-zachranaru-v-lipe-1386cs.html