Oslavy ve spřátelené obci Dobronice u Bechyně

10.9.2022

Starosta obce Dobronice pozval zástupce naší obce na oslavu  výročí obce s pojené se setkáním rodáků. U této příležitosti se sešlo na 200 účastníků, které starosta Jiří Kodad přivítal v centru obce. Příjemnou atmosféru setkání korunoval křest nové knihy  "Dobronice 1222-2022", jež mapuje historii a současnost této malebné vesničky a život jejích občanů. Za naši obec jim poblahopřál starosta Radek Palán a předal kovaný klíč s lipovým listem, který je symbolicky pevný jako přátelství obou obcí a také klíč nejen k naší obci, ale zejména k našim srdcím , které od povodní v roce 2022 spolu "rezonují" na jedné vlně. Tento dar doplnil koš s valaškou medicínou, která jistě v zimním období přijde Dobronicím k chuti. Děkujeme panu starostovi Jiřímu Kodadovi  a našim přátelům v Dobronicích u Bechyně za pozvání a milé přijetí.

Přejeme všem do Dobronic pevné zdraví a mnoho dobrého do dalších 800 let

Vytvořeno: 4. 10. 2022