Obecní zájezd 24. 9. 2021

Strážnice, Čejkovice

V pátek  24. 9. 2021 se konal obecní zájezd na Jižní Moravu. V sedm hodin ráno se sešlo v Lípě u autobusu 45 účastníků zájezdu a naší první zastávkou byl skanzen ve Strážnici. Malebné domky z časů dávno minulých nám připomněly život našich předků. Kolem poledne se zájezd přesunul do Čejkovic, kde jsme si prohlédli výrobnu čajových směsí a koření ve firmě Sonentor. Po obědě v nedaleké restauraci Templářské sklepy, jsme si vyšli na procházku vinohrady v Kobylí a obdivovali Pálavu z vyhlídky nad vinicemi. Po návratu do Čejkovic jsme sledovali naučnou prezentaci v domě T.G.Masaryka. Závěr patřil Templářským sklepům, kde nás všechny, kromě pana řidiče Bernátka, čekala degustace vína a možnost nákupu v podnikové prodejně. Po procházce ve vinohradech i ve vinných sklepech jsme se usadili ve sklípku, povídali si a ochutnávali víno i výborné pohoštění, které nám připravil milý personál restaurace Templářské sklepy . Skvělou atmosféru podtrhla harmonika provozovatele restaurace pana Bučka, s kterým jsme si všichni od srdce zazpívali moravské písničky. Plánovaný návrat domů se trochu protáhl, ale zato jsme si dovezli skvělou náladu a dobré vínečko.

Děkujeme za organizaci zájezdu paní průvodkyni Věrce Koryčánkové, dále  za bezpečnou cestu panu řidiči Lubomíru Bernátkovi a všem účastníkům za to, že neseděli doma. Byl to určitě jeden z těch zájezdů, na který se bude dlouho vzpomínat. Přinejmenším do toho příštího...

foto zde v odkazu: tps://www.obeclipa.cz/fotogalerie-1/udalosti-2021/obecni-zajezd-straznice-cejkovice-1519cs.html

Vytvořeno: 11. 10. 2021
Poslední aktualizace: 11. 10. 2021 16:51