Výzva

volné ubytovací kapacity v Lípě

Vážení občané,

obracíte se na nás v tomto čase s prosbou o ubytování pro rodiny uprchlé před válkou na Ukrajině. Situace nám není lhostejná, ale obec může poskytnout jen možnost přespání na sokolovně, což situaci s ubytováním rodin a dětí nevyřeší. Proto chceme alespoň zprostředkovat pomoc a zmapovat možnosti poskytnutí ubytování v Lípě.

Prosíme tímto Vás, kteří  naleznete možnost ubytování a pronájmu těmto rodinám, sdělte nám tuto informaci. Zmapujeme tím možnou kapacitu v Lípě. Když bude potřeba ubytovat ukrajinské rodiny, individuálně pak můžeme zprostředkovat případné ubytování s Vámi. (Momentálně se v naší obci nachází již 15 uprchlíků)

Získané informace o kapacitách nebudeme předávat dále, individuálně budeme zprostředkovávat dle vzniklých situací, jen v návaznosti na Lípu a  blízké okolí.

Pokud máte kontakt na někoho  blízkého a známého z Ukrajiny prchajícího před válkou, kdo potřebuje ubytování ozvěte se také, pokusíme se zprostředkovat a udělat vše co je v našich silách.

Spolupracujeme v tomto ohledu i s okolními obcemi.

Zavolejte nebo napište na obecní úřad, dejte nám vědět.

tel: 577901786, 776100285, obec.lipa@tiscali.cz, obec@obeclipa.cz

Vytvořeno: 15. 3. 2022